cropped-cropped-cropped-cropped-10-mynah

אתי הילסום

אתי הילסום, בת 27 במותה, כתבה יומן בתקופת הכיבוש הנאצי של הולנד. היומן, שראה אור 40 שנים לאחר מותה במחנה אושוויץ, משקף את רעיונותיה בדבר הצורך בחמלה אנושית, באמנות ובאסתטיקה בכדי להתגבר על המכשולים הרבים שהחיים מציבים בפנינו. באמצעות הכתיבה שלה אתי הילסום יכלה להתמודד עם התלאות הכבירות של החיים תחת הנאציזם. אפילו בשעותיה האפלות ביותר של השואה, אתי עשתה כל שביכולתה בכדי לשנות את העולם שסביבה, והקלה על סבלם של הסובבים אותה באמצעות דיאלוג, חמלה, ואמונה בלתי מתפרשת בטוב השוכן בלבו של האדם.

הצוות שלנו

Layer 0 copy 2.png

מנהלת תיאטרון ישראלית, הפועלת בישראל, צרפת ופולין. בשנת 2006, בגיל 19, היא הצטרפה כשחקנית ללהקת התיאטרון "Théâtre du soleil" בהנהלתה של אריאן מנושקין (Ariane Mnouchkine). היא השתתפה במשחק וביצירה של הצגת התיאטרון "Les éphemeres", שזכתה להצלחה רבה ברחבי העולם. לאחר מכן, היא פנתה ללימודי בימוי בסמינר הקיבוצים. במהלך לימודיה, היא ייסדה בסיוע שגרירות צרפת להקת תיאטרון במועצה המקומית חורה עבור בני נוער בדואים; הקבוצה קיימת ופועלת גם היום.

בשנת 2010, לאחר סיום לימודי הבימוי, גל זכתה במלגת מחקר מטעם "Wallonie Bruxelles International". היא בחרה לחקור את יצירותיו של המחזאי הבלגי רנה קליסקי (René Kalisky) באוניברסיטת ULB בבריסל, ולקדם את מחזותיו בקרב הציבור הישראלי. לאחר שנתיים, היא העלתה הצגת תיאטרון בלובלין ובכפרים סמוכים שהיו עיירות יהודות בעברן. המחזה התבסס על סיפוריו של יצחק בשביס זינגר ועל ההיסטוריה של משפחתה לפני השואה ובמהלכה.

בשובה לפריז, גל סיימה את תואר המוסמך שלה באוניברסיטת סורבון, במהלכו עבדה עם במאים אירופאיים נודעים ביצירת מיצג נגד המלחמה בסביבות קמפוס האוניברסיטה בסן דני, יחד עם סטודנטים מחו"ל.

מדאגה מהחמרת הפערים המדיניים-חברתיים בישראל, גל החליטה ליצור פרויקט חדש בעיר יפו. כיום, היא משמשת כמייסדת ומנהלת אומנותית של תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום ביפו. התיאטרון מהווה פרויקט ייחודי וראשון מסוגו, והוקם במסגרת שיתוף פעולה ישראלי-צרפתי.

באמצעות הפרויקט, בני נוער – יהודים, ערבים ומהגרים – הגדלים בסביבה אשר מקשה עליהם לחלום חלומות גדולים – מקבלים הזדמנות לחלום ולהגשים יחד את עולם התיאטרון על כל גווניו. תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום מבקש להעניק לבני הנוער את הכלים שעולם התיאטרון מקנה לבאים בשעריו, ולאפשר להם ליצור יצירת אמנות אמתית בעיר המורבת יפו. התיאטרון זכה לביקור של במאי תיאטרון נודעים מצרפת, ישראל ופולין.

גל הורביץ

מנהלת ומייסדת העמותה
 • אני אוחנה

  מדריך תיאטרון פיזי

  אני, ילידת מרוקו, גדלה בפריז, שם התעצבה תפיסת עולמה האמנותית והאסתטית. כל חייה היא נמשכה לעולם התרבות והאמנות. כיום, אני מקדישה את מרצה לפיסול ולעיסוק באמנות עכשווית.

  לאחר שפגשה את גל הורביץ בפריז בשנת 2012, היא הצטרפה אליה לבנייתו והגשמתו של אחד מחלומותיה הגדולים: הקמת עמותה שתסייע לבני נוער משכבות מוחלשות.

  כיום, אני מכהנת כמייסדת וחברה בועד המנהל של עמותת "קול הנוער". אני מאמינה כי במת התיאטרון היא הדרך לגילוי רגשות טמירים, כשרונות חבויים, ודרכי חיים אחרות – ואין בלתה.

 • מירה עוואד

  מדריך פרשנות לקול ושירה

  זמרת, שחקנית ופזמונאית.

  בוגרת בית הספר למוזיקה רימון. השתתפה בסדנאות אילתור בתמיכת המועצה הבריטית בארץ ובאנגליה, ולמדה ב-Body Theatre School על מלגה של קרן התרבות אמריקה-ישראל.

  ייצגה את ישראל באירוויזיון של שנת 2009, יחד עם הזמרת אחינועם ניני.

  כוכבת סדרות הטלוויזיה "עבודה ערבית" ו"תיבת נוח". הופיעה בסרט "הבועה".

  שרה את שירי הנושא לסרט "עץ לימון".

  שיחקה בתפקיד אליזה דוליטל בהפקה של האופרה הישראלית ל"גברתי הנאווה", ובנוסף גם השתתפה בפסטיגל. בשנת 2005, מירה עוואד יצרה עם עידן רייכל את השיר "עזיני".

  הופיעה יחד עם להקת המטאל הישראלית אורפנדלנד באלבומם החמישי. זכתה בשנת 2009 בפרס על שם חביבה רייך כהוקרה על תרומתה לשלום ודו-שיח בין ערבים ויהודים.

 • רונן סאדיס

  מדריך תיאטרון פיזי

  עם סיום לימודיו בסמינר הקיבוצים, רונן החל להופיע ולביים בתיאטרון הבימה, ובפסטיבלי עכו ובת-ים. העלה, בן היתר, עיבודים ל"אלומיניום" ול"קן הקוקיה".

  ב-15 השנים האחרונות, רונן עובד כמורה לליצנות ופנטומימה.

 • אריאל קריזופולסקי

  מורה ומנהל

  בוגרת בצלאל במחלקה לעיצוב תלבושות וצורפות. בסיום הלימודים החלה

  לעצב תלבושות ובמה לתיאטרון ומחול בהפקות עצמאיות, פרינג' ובפסטיבל עכו. כמו כן גם עיצבה תלבושות בהפקות צילומים לטלוויזיה ווידאו קליפים.
  לפני מס' שנים החלה ללמד עיצוב ואמנות. סיימה לימודי תעודת הוראה באמנות במדרשה לאמנות בית ברל.
  מלמדת בעמותת קול הנוער מזה מספר שנים בקבוצת העיצוב, שבהנחייתה מעצבים התלמידים את ההצגות שעולות במסגרת העמותה. כמו כן יוצרת אמנות ומעבירה סדנאות אמנות ועיצוב ב"סדנא לאמנות - רמת אליהו".

 • יפים ריננברג

  מדריך שיעורים בפועל

  שחקן, במאי, מתרגם ומורה לתיאטרון. משחק ומביים בתיאטראות מיקרו, האינקובטור, מנקיני ועוד.

  מלמד בבית הספר ניסן נתיב, סטודיו אספקלריה, האוניברסיטה העברית ותיאטרון המרתף לבני נוער בסיכון בירושלים.

 • חיים עבוד

  אמן מסכות

  שחקן, במאי ויוצר תיאטרון עצמאי.

  בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, מנהל אמנותי של תיאטרון סקפינו ואחד ממייסדיו.

  שחקן, במאי ויוצר תיאטרון עצמאי.

  בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, מנהל אמנותי של תיאטרון סקפינו ואחד ממייסדיו.

  מתמחה בשפת גוף, פנטומימה, מסכות, קומדה דל'ארטה והמכניקה של הקומדיה. כתב, ביים ושיחק במחזות במספר תיאטראות פרינג' ומופעי רחוב בפסטיבלים בארץ ובחו"ל.

  מלמד בבתי ספר למשחק (יורם לווינשטיין, סמינר הקיבוצים, דרך וכיו"ב), ובבתי ספר תיכונים.

  משלב מסכות בעבודתו עם קבוצות בעלות צרכים מיוחדים. מעביר סדנאות במסגרת ימי חברה והעשרה.

 • ליאת בן שושן

  מעצבת תלבושות לתיאטרון
  ואמינית יוצרת

  בוגרת בצלאל במחלקה לעיצוב תלבושות וצורפות. בסיום הלימודים החלה לעצב תלבושות ובמה לתיאטרון ומחול בהפקות עצמאיות, פרינג' ובפסטיבל עכו. כמו כן גם עיצבה תלבושות בהפקות צילומים לטלוויזיה ווידאו קליפים.
  לפני מס' שנים החלה ללמד עיצוב ואמנות. סיימה לימודי תעודת הוראה באמנות במדרשה לאמנות בית ברל.
  מלמדת בעמותת קול הנוער מזה מספר שנים בקבוצת העיצוב, שבהנחייתה מעצבים התלמידים את ההצגות שעולות במסגרת העמותה. כמו כן יוצרת אמנות ומעבירה סדנאות אמנות ועיצוב ב"סדנא לאמנות - רמת אליהו".

 • יעל ביאגון-ציטרון

  דרמטורגית, מנהלת אמנותית ואשת חינוך


  בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, מסלול בימוי
  *עובדת כדרמטורגית בתחום התיאטרון, מחול ותיאטרון בובות
  *מלווה תהליכים יצירתיים בכתיבה (במה, שירה ופזמונים) וצילום
  *מנהלת אמנותית בפסטיבל אודסה-תל אביב, פסטיבל סנט פטרבורג (בשיתוף עם הבריגדה התרבותית), מועדון כתב (בשיתוף עם מיכל צורן)
  *מייסדת המגמה לאמנות בין תחומית בתיכון א׳ לאמנויות, תל-אביב
  *מלמדת תיאטרון, דרמטורגיה וקומפוזיציה בימתית במגוון מסגרות
  *מתרגמת מחזות ופזמונים

למרות הרקע הקשה שלהם, הצעירים המגוונים שלנו מצאו תחושה של בית, תשוקה וכלי לחיים בתיאטרון. 

המשימה שלנו

בהשראת גדלות רוחה של אתי הילסום, תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום, הוא ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לספק חלל מוגן לבני נוער משכבות מוחלשות, בו הם יכולים לממש את אהבתם לתיאטרון, ולקבל מענה נפשי, פיזי ואינטלקטואלי במציאות שלא תמיד מאפשרת זאת. התיאטרון, נמצא בלב ליבה של יפו ד' מכיל 470 מושבים ומהווה בית אמיתי, ופינה חמה. בני הנוער מגיעים מהשכונות שסביב יפו ד', בה ממוקם המוסד. המוסד מבקש להפיח חיים בקהילה ולהציב על במה אחת קבוצה של נוער מרקעים שונים המשקפים את שלל גווניה של החברה הישראלית, ובהם בני נוער יהודים וערבים, יוצאי אתיופיה וברה"מ לשעבר, מבקשי מקלט אפריקאים ועוד.

theatrer_(27).jpg
 
WhatsApp Image 2020-04-05 at 22.50.28.jp

החזון שלנו

בני הנוער מצטרפים לתכנית בת שנתיים ומתמחים באחד משלושת התחומים הבאים: משחק, מחזאות או איפור ועיצוב תלבושות. הכלים הנרכשים במסגרת לימודי התיאטרון מעודדים ביטוי עצמי, בטחון עצמי, שילוב חברתי, דיאלוג בין-תרבותי, אמפתיה, פתרון סכסוכים, ויסות רגשות, האזנה ועבודת צוות.

הדרך שלנו

בכל שנה, אנו משתדלים לקבץ יחדיו קבוצת בני נוער חדשה המייצגת את הקהילה הרב-תרבותית של העיר תל אביב-יפו ושל מדינת ישראל בכללה. באמצעות לימודי תיאטרון מקצועיים ממיטב המורים בתחום, אנו מציבים דוגמה לקבוצה מגוונת של בני נוער לעבוד יחדיו בכדי ליצור אמנות על הבמה.

יחדיו, בני הנוער יפיקו מחזה בכוחות עצמם, החל בכתיבה, עבור בבחירת המוזיקה ובניית התפאורה, וכלה במשחק ובהצגה, וכל זאת בליווי ובתמיכת המורים אשר עבדו איתם במהלך השנה. בסוף כל שנה, הסטודנטים יעלו מחזה שהוא פרי יצירתם שלהם ושלהם בלבד.

Q11A7389.jpg

אנו זקוקים לתמיכתך היום!

אנסמבל קול הנוער

תיאטרון הנוער הישראלי של אתי הילסום

דורא: Galhur@gmail.com

טל: 058-4404383

כתובת: רחוב פעמונית 9 תל אביב יפו

אושרי סהר

טל:  053-6808699

קבל עדכונים

The Etty Hillesum Youth Theater © 2015.  Created by Yogiwix 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now